Pasty plemnikobójcze

Dodatek tłuszczu, najczęściej masła kakaowego, jak również wydzielanie gazu przy użyciu pewnych przetworów, potęguje działanie podstawowego środka farmaceutycznego w sposób mechaniczny przez upośledzenie ruchliwości plemników i zamknięcie wejścia do kanału szyjki macicy. Zamiast tłuszczów używa się również mieszaniny żelatyny z gliceryną.

Stosowanie w praktyce jako środka podstawowego chininy, która ma minimalne działanie drażniące, nie wyłącza możliwości użycia, innego lub innych składników chemicznych (acidum citricum, hydrargyrum sozojodolicum, acidum salicylicum itd.). Wchodzą orye w skład gałek lub tabletek wprowadzanych do pochwy na 10-15 minut przed stosunkiem płciowym. Rozpuszczalność ich zależy w znacznej mierze od stopnia wilgotności pochwy, co tłumaczy, że w pewnych przypadkach działają nie tylko zawodnie, ale i drażniąco na błonę śluzową pochwy jako przedmioty w pewnym okresie stałe i o ostrych brzegach.

Najlepiej nadają się do użytku środki plemnikobójcze używane w formie pastv lub galaretki. Galaretka taka składa się najczęściej z żelatyny, gliceryny, agaru, tragakantu, skrobi i zawiera oprócz substancji działających swoiście na plemniki popularne środki bakteriologiczne lub ściągające. Pasty plemnikobójcze wprowadza się w ilości 3-4 g za pomocą odpowiednich kanek w okolicę ujścia zewnętrznego szyjki macicznej, ńa pewien czas przed aktem płciowym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Archiwa

Kategorie

https://meskimagazyn.pl/rossmann-najlepsze-perfumy-meskie/