We krwi znajdują się leukocytoza i eozynofilia

Napady mogą występować o każdej porze, a zwłaszcza w nocy. Tak jak u dorosłych znamienny jest typ oddychania: dziecko oddycha całą klatką piersiową z widocznym wysiłkiem, przy czym zwraca uwagę wyraźne utrudnienie wydechu. Opukiwaniem stwierdzamy odgłos nadmiernie jawny, bębenkowy. Dolne granice płuc są .obniżone. Osłuchi- waniem, zwłaszcza podczas wydechu, stwierdzamy głośne furczenia i świsty na całej przestrzeni płuc. Granice stłumienia sercowego są zmniejszone. U małych dzieci może nie być typowych napadów, ponieważ dychawica może występować u nich pod postacią lżejszą •— zapalenia oskrzeli (bionchilis asthmatica), przy czym objawy opukowe i osłuchowe są podobne. Typowy napad dychawicy oskrzelowej może trwać od kilku godzin do kilku dni. U dziecka w czasie napadu występuje sinica, która znika w miarę ustępowania napadu.

We krwi stwierdzamy leukocytozę i eozynofilię. W plwocinie mogą być obecne, chociaż nie zawsze, wężownice Curschmanna i kryształy Charcot-Leydena.

W obrazie radiologicznym przepona jest nisko ustawiona, płuca są nadmiernie przejrzyste.

Rokowanie nie jest zbyt pomyślne. W pewnej liczbie przypadków napady dychawicy oskrzelowej ustają po okresie pokwitania. Pod wpływem odpowiedniego leczenia natężenie i częstość napadów mogą być znacznie mniejsze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Archiwa

Kategorie

https://blogkobiety.pl/oryginalne-pomysly-na-tatuaze-na-obojczyku/