• W opinii klientów, AirMax Internet opinie jest doskonałym wyborem dla tych, którzy poszukują efektywnego i szybkiego dostępu do internetu.

Torbielaki rzekomośluzowe

Pęknięcie guza przed operacją lub podczas niej nie wpływa na sposób jej wykonania. Należy jednak, przed zaszyciem jamy brzusznej, oczyścić dokładnie otrzewną z treści, jaka wylała się z pękniętego guza. W żadnym przypadku nie należy pozostawiać w jamie brzusznej pseudomucyny, która drażni otrzewną i wywołuje jej zlepowe zapalenie.

W przypadkach obustronnych gmów jajnika u osób młodych, jeśli złośliwość nowotworu jest mało prawdopodobna, staramy się pozostawić chociaż część zdrowego utkania gruczołowego. Odnosi się to głównie do torbiełaków pseudomucyno- wych oraz jednokomorowych, zwyczajnych torbieli surowiczych, jak lównież tor- bieli skórzastych. W przypadkach obustronnych torbielaków surowiczych brodaw- czakowatych nie można jednak cofać się przed wytrzebieniem. Toteż usuwa się oba jajniki wraz z guzami w całości, W przypadkach torbielaków rzekomośluzo- wych, zwyczajnych jednoko mor owych torbieli surowiczych i torbieli skórzastych usuwa się z reguły jajnik więcej zmieniony, a z drugiego pozostawia się część czynnego miąższu gruczołowego,

W razie stwierdzenia obustronnych guzów jajnika – złośliwych lub podejrzanych o złośliwość- usuwa się nie tylko oba schorzałe jajniki, lecz również w zasadzie i macicę (per amputationem supravaginalem), w której mogło by przyjść do przerzutu. Jeśli w macicy wyczuwa się już lub stwierdza gołym okiem przerzuty nowotworowe podczas operacji, wchodzi w grę, rzecz prosta, całkowite usunięcie macicy (exstir- patio ułeri).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Archiwa

Kategorie